Ünlü Hedge Fonu Yöneticisi: Bitcoin, Sabrendenleri Ödüllendirecek!

Lider kripto para Bitcoin muhteşem bir performansla ATH seviyelerine geri döndü. Bununla birlikte bundan sonraki hamlesi konusunda farklı tahminler var. Bazı uzmanlar sert düzeltme beklerken, bazıları yolunda devam edeceğini söylüyor. SkyBridge Kurucusu Anthony Scaramucci ise sabır tavsiye ediyor. Scaramucci, Bitcoin’in sabırlı yatırımcıları iyi bir şekilde ödüllendireceğini söylüyor.

Anthony Scaramucci: Bitcoin, sabırlı yatırımcılar ödüllendirecek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) üzerine çıkmaya yaklaştı. SkyBridge’in kurucusu ve eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, lider kripto para ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. CNBC’deki Last Call adlı iş programının son bölümünde Scaramucci, Bitcoin’in uzun vadede sabırlı yatırımcıları ödüllendireceğini öne sürdü. Ona göre, Bitcoin’de uygun büyüklükte bir portföy ile sabırlı olan yatırımcılar gelecekte daha fazla kazanacak. Bu bağlamda Scaramucci, şunları söyledi:

Bitcoin konusunda sabırlı olursanız ve portföyünüzde uygun büyüklükte bir Bitcoin bulundurursanız […] iyi ödüllendirileceğinizi düşünüyorum.

Amerikalı işadamı ayrıca SkyBridge’in Bitcoin yatırımına ilişkin görüşlerini de paylaştı. Scaramucci’ye göre, SkyBridge’in son iki yılda Bitcoin’e yaptığı yatırımın karşılığını son üç ayda aldı.

SkyBridge’in kripto fonları büyük kazanç kaydediyor

SkyBridge’in 2005’teki kuruluşundan bu yana 2023’ün en kârlı yılı olduğunu belirtmek gerekiyor. Hedge fonu, yalnızca 2023 yılında kripto yatırımlarında %130’luk önemli bir kazanç elde etti. SkyBridge özellikle Bitcoin, Ethereum ve Solana’ya (SOL) yatırım yapıyor. SkyBridge’in portföyündeki başlıca kripto varlıklarının fiyatları Aralık ayından bu yana büyük artış gösterdi. Örneğin, Bitcoin 1 Aralık’ta 37.000 dolardan bu hafta başında 68.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 69.044 doları aşacağını tahmin eden Scaramucci, BTC fiyatının 5 Mart’ta 68.869 dolara yükseldiği 5 Mart’ta neredeyse tahmininin gerçekleştiğini gördü. Ancak Bitcoin dün geç saatlerde büyük bir çöküş yaşayarak 60.000 dolar civarına geriledi. Şimdiye kadar, Bitcoin şu anda 67.059 dolardan el değiştirdiği için piyasa dünkü düzeltmeden stabilize oldu.

Scaramucci, Bitcoin benimsenmesinin gelecekte artmasını bekliyor

Bu arada Scaramucci, Bitcoin’in benimsenmesinin yıllar içinde internet gibi artacağını öne sürdü. Finans uzmanı, Bitcoin’in küresel olarak benimsenme oranının şu anda %5 olduğunu belirtti. Scaramucci’ye göre, Bitcoin’in şu anki benimsenmesi, ilk günlerinde, özellikle Mart 1999’da, Web 1.0 döneminde World Wide Web’inkine benziyor.

İlginç bir şekilde, internet 1999’dan bugüne kadar benimsenme oranında muazzam bir artış kaydetti. Böylece, herkesin hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Scaramucci, “Bu yüzden Web-1 1999’dan 25 kısa yıl sonra bugün bulunduğumuz yere kadar neler olduğunu düşünmenizi istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x