Lütfü Savaş: Tartışılacak insan değilim ama maalesef CHP’de fazla demokrasi var

6 Şubat depremlerinin ardından, müteahhitlerle ilgili kararları ve açıklamaları tartışma konusu olan, yeniden CHP’nin adayı olması ise büyük eleştiri alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kendini savundu.

TGRT Haber’e konuk olan Savaş, eleştirilere “Birileri ‘ben aday olayım’ diye benim adaylığımı geri çekmemi istiyorlar” yanıtı verdi.

31 Mart’ta seçimi kazanacağı konusunda iddialı konuşan, “Hatay’da bana 10 puan yaklaşan varsa gelsin aday olsun” diyen Savaş ‘fazla demokrasiden’ yakındı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş şöyle konuştu:

“Biz Kemal Bey’i destekleyen taraftaydık. Özgür Bey’i de destekleyen taraf da vardı. Bizi onore eden açıklamaları da oldu. Yapılan 4 ankette önde çıktık. Beni tekrar seçmen beni onurlandırdı. Şu bir gerçek ki; Biz Hatay için ve Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için aday olduk.

Ben tartışılacak bir aday değilim ama maalesef CHP’de fazla demokrasi var. Hatay Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yummadan önce Hatay’ı coğrafyamıza armağan etmişti. O yüzden benim gibi ulusal hassasiyeti olan birinin aday olması daha mantıklı.

‘İKTİDAR PARTİSİNDE BİR, BİZDE HERKES KONUŞUYOR’

Parti disiplini olması lazım. İktidar partisinde bir kişi konuşuyor, bizde de herkes konuşuyor. Aslında bunun ortası bulunması lazım. Ben aday adaylığı sürecimde Genel Merkez’e sadece bir defa ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gittim. Genel Başkanımız ‘geçmiş olsun’ ziyaretine geldi. Hatay’dan ben Ankara’daki olayları çok yakın takip edemiyorum. Bizde bu konular çok rahat konuşuluyor.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x