Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan Açıklama: İlk Ev İçin Konut Kredisinde Yeni Dönem!

Hükümet, ilk kez konut alacakları desteklemek için 1.20 faiz ve 15 yıl vadeli bir konut kredi kampanyası üzerinde çalışıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, büyük bir merakla beklenen konut kredi kampanyası ile ilgili bugün önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk kez ev alacaklar için kamu olarak destekleyeci çalışmalar yaptıklarını daha önce açıklamıştı.

Gözler şimdi düşük faizli konut kredisinin ayrıntılarına çevrilmiş durumda. Konuşulanlar ilk ev alacaklar için vadeninin 15 yıla çıkarılması ve faizin 1.20’ye çekileceği yönünde.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası söz konusu konut kredisi kampanyası ile ilgili açıklamalar yaptı.

Yılmaz, BDDK ve Merkez Bankası’nın ikinci ve üçüncü ev alımında krediye erişimi zorlaştırdığını hatırlatarak şunları söyledi ⬇️

‘Biliyorsunuz; Merkez Bankası ve BDDK, ikinci ve üçüncü konut alımında krediye erişimi güçleştirdi. İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz. Orada bir düzenleme yapacağız demiştik, onu bu şekilde gerçekleştirmiş olduk.Yani kinci ve üçüncü konut alımında artık pek kredi imkanı yok.Böylece imkanlar ilk konut sahipliği için kullanılmış oluyor.’

İlk ev için konut kredisi ne zaman açıklanacak?

1.20 faiz ve 15 yıl vade olması beklenen ilk ev için konut kredisi kampanyasının yıl sonuna kadar Meclis’e gelmesi bekleniyor. Çalışmanın daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı öngörülüyor.

İlk kez konut alacakları desteklemek için 1.20 faiz ve 15 yıl vadeli bir konut kredi kampanyası üzerinde çalışılıyor. Konuyla ilgili detaylar da belli olmaya devam ediyor ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x