Bayraklı Şehir Hastanesi Açılıyor Ama Hangi Yol ? Hangi Ulaşım Aracıyla ?

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi altyapı ve ulaşım sorunlarını içeren soru işaretleriyle açılıyor.

Birlik Sağlık Sen  İzmir Şube Başkanı Berna Boran İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin çeşitli sorunlarla birlikte açıldığını söyledi. Hastanenin bir çok eksikle açıldığını dile getiren Boran, “İzmir şehir hastanesinin açılışına bu kez verilen yeni tarih, 29 Eylül. Hastaneyi, Hangi yol? Hangi personel? Hangi ulaşım aracıyla? Açıyorsunuz? Açılışı yılan hikayesine dönen, 30 ayda bitirilmesi planlanan İzmir Şehir Hastanesinin yaklaşık 10 yıldır bitirilememesini başarısızlık olarak gören Sağlık Bakanlığı yetkililerimiz, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesini alelacele açmak istedikleri görülmektedir” dedi.

Bayraklı Şehir Hastanesinin Ulaşım, Yol ve Personel Sorunu Çözülmedi

Boran, sözlerini şöyle sürdürdü, “Aylardır, bazı basın yayın organlarında ve bazı sosyal medya platformlarında hastaneyle ilgili deprem güçlendirmesi, işçilerin eylemleri, ulaşım sorunu, vb. pek çok olumsuz haberlerin gündemde olmasına rağmen, Sağlık Bakanlığı tarafından halen resmi bir açıklamanın yapılmamış olması endişelere sebep olmaktadır. Henüz bina içinde bazı çalışmaların yapıldığı, ulaşım, yol ve personel sorunu çözülmemiş olan, şehir hastanesinin yarım yamalak açılmasının pek çok sorunu da beraberinde getireceğini görmek için kahin olmaya gerek yok. Mevcut durumda, hastaneye ulaşım için tek yol olan, hastanenin önünden geçen çevre yolunun, hastane açılmadan bile, sabah akşam tıkanmasını göz önüne almadan hastaneyi açmak, o yolu kullanan vatandaşlara, hastaneye gitmek isteyen hastalara ve personellere eziyetten başka bir şey getirmeyecektir. Ulaşım sorunundan dolayı, trafiğin yoğun olduğu saatlerde ambulansla hastaneye gidecek olan acil hastaların durumunu düşünmek bile istemiyoruz”

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi bir çok sorunla birlikte açılıyor

Bayraklı Şehir Hastanesi Raylı Sistem Yapılmadan Açılmamalı

Boran, Bayraklı Şehir Hastanesi’nin hastaneye raylı sistem götürülmeden açılmaması gerektiğinin altını çizerek, “Bize göre Hastanenin yol probleminin tek çözüm yolu raylı ulaşım sistemidir. Raylı sistem yapılmadan açılacak olan İzmir Şehir Hastanesine ulaşmak oldukça zor olacaktır. Bildiğimiz şekliyle, Yap işlet devret sistemiyle yapılan şehir hastanesinin açılışıyla birlikte garanti kapsamında taahhüt edilen ödemelerin yapılmaya başlanacağını ve durumun kamu zararına sebep olacağını düşünüyoruz. Mevcut durumda, şehir hastanesinin, ha bugün, ha yarın açılacak karmaşasından dolayı taşınacak hastanelerden hizmet alan vatandaşlar mağdur olmakta, personeller huzursuzluk içerisindedir. Muhtemelen hastanenin açılış tarihiyle ilgili, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir kaç kez açılış tarihi verip, açılamamasından dolayı bir sıkıntının yaşandığını tahmin etmekle birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımızın da hastanenin tam olarak tamamlanmadan açılmasını gönlünün rıza göstermeyeceğini düşünmekteyiz. Kamu oyundaki pek çok bilgi kirliliğine rağmen hiçbir resmî açıklamanın yapılmaması ve ısrarla hastanenin bir an önce açılmak istenmesini anlamak mümkün değildir” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x